مشارکت ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه ایران هلث

برگزارکننده بیست و چهارمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث گفت: حدود ۵۰۰ شرکت فعال در صنعت سلامت و تجهیزات پزشکی شامل ۴۵۰ شرکت داخلی و ۵۰ شرکت خارجی در نمایشگاه ایران هلث به عنوان دومین رویداد بزرگ صنعت سلامت خاورمیانه شرکت می کنند.

ادریس مازندرانی افزود: نمایشگاه ایران هلث ۶ تا ۹ خرداد امسال با حضور حدود ۵۰۰ شرکت ایرانی و خارجی در فضایی بالغ بر۲۰ هزار مترمربع در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی گفت: در این نمایشگاه ۱۱ سالن سرپوشیده و فضای باز داریم. با اقدامات انجام شده امسال با حضور متفاوتی از شرکت های تجهیزات پزشکی در نمایشگاه ایران هلث مواجه می شویم و سطح جدیدی از شرکتها را در این نمایشگاه معرفی می کنیم. ضمن اینکه شرکت های خارجی نیز در قالب نمایندگی هایی که در داخل ایران دارند یا به صورت مستقیم در این نمایشگاه حضور دارند.

رئیس هیات مدیره شرکت آوای موفق ایرانیان افزود: شرکت های دانش بنیان نیز به صورت مستقل یا پایونی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی در این نمایشگاه حضور دارند. شرکتهای فناور نیز در غرفه معاونت علمی ریاست جمهوری به صورت مجزا هستند.

مازندرانی گفت: در بخش استارت تاپ ها نیز تسهیلاتی برای این شرکتها در نظر گرفته شده است و این شرکتها به صورت رایگان در نمایشگاه امسال ایران هلث حضور دارند. کارگاه های آموزشی متنوعی در این نمایشگاه برگزار می شود که جزئیات آنها از طریق کمیته آموزش نمایشگاه اطلاع رسانی می شود.

نحوه جانمایی غرفه های نمایشگاه ایران هلث

وی ادامه دارد: با وجود همه این اقدامات و امکانات امیدواریم امسال نمایشگاه ایران هلث متفاوتی را نسبت به سال گذشته تجربه کنیم و با همراهی همه فعالان صنعت سلامت کشور بتوانیم رویداد خوبی را تجربه کنیم که به نفع صنعت سلامت کشور باشد و برای شرکتهای حاضر در نمایشگاه ارزش افزوده ایجاد کند.

مجری بیست و چهارمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث درباره مواضع اعتراضی سه تشکل تجهیزات پزشکی گفت: برخی از اعضای این تشکل ها درخواست هایی داشتند که قابل انجام نبود که البته برای همه این تشکل ها و اعضای آنها نیز احترام قائل هستیم.

وی افزود: جانمایی غرفه های نمایشگاه ایران هلث امسال بر اساس حضور مشارکت کنندگان در سالهای گذشته صورت گرفته است و غرفه هایی که در سالن ۳۸ و ورودی سالن های خاص قرار دارد به صورت اسپانسری واگذار شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت آوای موفق ایرانیان گفت: نمایشگاه ایران هلث مثل هر سال بر اساس قوانین و مقررات سازمان توسعه تجارت و شرکت نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود. این اولین و آخرین نمایشگاهی نیست که برگزار می کنیم و سالانه ۱۷ پایون بین المللی را در کشورهای مختلف برگزار می کنیم.

وی افزود: تایید یا رد برگزاری نمایشگاه بین المللی در صلاحیت سازمان توسعه تجارت و ناظر نمایشگاه است. در مورد اختلافات و ابهاماتی که برخی تشکل ها در روند برگزاری نمایشگاه ایران هلث دارند. توصیه کردیم هر کس از روند برگزاری نمایشگاه چه از نظر اعمال تعرفه ها و چه جانمایی غرفه ها و چه دریافت وجوه اسپانسری ابهام یا اعتراضی دارد می تواند با ارائه فاکتور یا مشکلات جانمایی به ناظر نمایشگاه مراجعه کنند. قطعا ناظر نمایشگاه مشکل را حل می کند یا اقناع صورت می گیرد.

ایران هلث دومین رویداد صنعت سلامت خاورمیانه

مازندرانی ادامه داد: نمایشگاه ایران هلث نه تنها مهمترین رویداد در حوزه صنعت سلامت در ایران است بلکه دومین نمایشگاه صنعت سلامت در خاورمیانه است و تاثیر بسیار زیادی در این منطقه دارد. شرکتهای زیادی از کشورهای منطقه هر سال در این نمایشگاه حاضر می شوند تا بتوانند بخشی از نیازشان را در ایران هلث تامین کنند.

مجری بیست و چهارمین نمایشگاه ایران هلث گفت: ما از سال ۹۸ نمایشگاه ایران هلث را برگزار می کنیم. اگر ایرادی در برگزاری این نمایشگاه وجود داشت اکنون ۵۰۰ مشارکت کننده در این رویداد حاضر نبودند.

مازندرانی ادامه داد: شرکتهای فعال حوزه تجهیزات پزشکی با حضور حداکثری در نمایشگاه ایران هلث مهر تاییدی بر نحوه برگزاری و اجرای این نمایشگاه زدند. همه غرفه های این نمایشگاه پر شده و حتی نتوانستیم به بیش از ۱۱۰ شرکت جا بدهیم و شرمنده آنها شدیم.

رئیس هیات مدیره شرکت آوای موفق ایرانیان گفت: حدود ۷۷۰ شرکت فعال در حوزه صنعت سلامت برای حضور در نمایشگاه ایران هلث امسال ثبت نام کرده بودند. تا جای ممکن از طرق مختلف از جمله پایونی کردن برخی غرفه ها، سعی کردیم شرکتها را جانمایی کنیم ولی با توجه به محدودیت فضا نتوانستیم به همه شرکتها غرفه بدهیم.

حضور پررنگ مسئولان دولتی در نمایشگاه ایران هلث

وی افزود: برای برگزاری نمایشگاه شرکتهای مشارکت کننده هزینه هایی پرداخت می کنند. سرفصل های هزینه ای نمایشگاه نیز مشخص است. نمی توانیم بر خلاف مقررات سازمان توسعه تجارت و نمایشگاه بین المللی هزینه ای داشته باشیم. طبق تعرفه دولت سود برگزار کننده نیز مشخص است.

وی افزود: علت اینکه مجوز نمایشگاه ایران هلث دیر صادر شد نیز برخی از اختلاف نظرها بین تشکل ها بود تا سرانجام مجوز نمایشگاه در ۲۱ اسفند صادر شد.

مجری نمایشگاه ایران هلث گفت: همه مسئولان حتی فراتر از سالهای گذشته از نمایشگاه ایران هلث بازدید خواهند کرد. هیچ مسئولی با ایران هلث مشکل ندارد. ایران هلث به صنعت سلامت کشور تعلق دارد و منافع آن هم به فعالان این صنعت می رسد.