DHL wprowadza własne automaty paczkowe POP Box Jak działają?

Zalecane jest również umieszczenie go na dnie oraz w górnej części pudła. Wtedy mamy pewność, że przesyłka będzie zabezpieczona z każdej strony. Jeśli jesteś programistą lub tworzysz swój sklep internetowy od podstaw – koniecznie zapoznaj się z dokumentacją oraz implementacją mapy naszych punktów i automatów.

Adresy paczkomatów InPost i automatów DHL POP BOX.

Dzięki wiadomościome-mail lub SMS odbiorcy otrzymują informacje o nadaniu przesyłki, dacie, miejscu i przewidywanych godzinach doręczenia. Planujesz wysyłkę paczki i chcesz skorzystać z automatów paczkowych DHL POP BOX? Jednak nie masz pewności, czy Twoja paczka zmieści się do skrytki? A może zastanawiasz się, czy waga przesyłki nie jest zbyt duża?

Jak odebrac paczke z automatu DHL?

Teraz też możesz odebrać w nich przesyłkę bez potrzeby wpisywania numeru PIN na terminalu – wystarczy, ze podasz PIN sprzedawcy i gotowe. Do końca roku ma ich być kilkaset, a docelowo DHL planuje uruchomić kilka tysięcy swoich automatów paczkowych. DHL poinformował nas właśnie, iż w odpowiedzi na oczekiwania klientów zdecydował się na uruchomienie sieci własnych automatów paczkowych – POP Box. W dobie rozwijającego się rynku e-commerce, wybór pomiędzy paczkomatami InPost a automatami DHL POP BOX to niełatwa decyzja. Obie firmy oferują podobne wymiary skrytek i zapewniają właściwe bezpieczeństwo, choć InPost wydaje się prowadzić w kwestii liczby dostępnych lokalizacji. DHL, będąc na rynku krócej, skupia się na jakości i cenach.

Cennik paczkomatów InPost i automatów paczkowych DHL POP BOX.

Mamy 4 dni, bez potrzeby przedłużania terminu czy płacenia za dodatkowy czas na odbiór przesyłki. Odbioru paczki z automatu paczkowego DHL można dokonać o każdej porze! Ich lokalizacje zostały wybrane tak, by automaty znajdowały się na zewnątrz budynków. Dzięki temu zabiegowi, dostęp do automatów nie jest ograniczany np.

więcej informacji:

Różnica wynika z tego, że InPost rozpoczyna podawanie wymiarów skrytki od jej wysokości, natomiast DHL maksymalną wysokość podaje na samym końcu wymiarów. Zmieści się do gabarytu A, nadasz w automacie DHL jako paczka S. Automaty paczkowe DHL POP BOX dostępne mają być przez całą dobę. Do odbioru paczki tam przechowywanej potrzebowali będziemy kodu odbioru, który ma być dostarczony poprzez SMS od DHL Parcel. W sieciach sklepów Żabka, Inmedio czy na niektórych stacjach Shell. Ważny jest, by skupiając się na wymiarach paczki nie zapomnieć o jej wadze.

Orlen: pod koniec sierpnia liczba punktów Orlen Paczki przekroczyła 10 tys.

Powiedz sprzedawcy, którą przesyłkę odbierasz (wskaż 3 ostatnie cyfry nr przesyłki). Wpisz na terminalu kod odbioru lub skorzystaj z aplikacji Żappka Post. Odbiorcy paczek DHL mogą sami zmienić datę lub adres doręczenia, bez kontaktu z nadawcą.

  1. Nic dziwnego, że jeden z największych operatorów logistycznych, chce również postawić na tego typu rozwiązanie.
  2. Teraz też możesz odebrać w nich przesyłkę bez potrzeby wpisywania numeru PIN na terminalu – wystarczy, ze podasz PIN sprzedawcy i gotowe.
  3. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i produktami oraz odbierz 10% rabatu na Twoje kolejne zamówienie!
  4. Według szacunków Last Mile Experts (Polish CEP Report 2021) obecnie ponad 37 proc.
  5. Dopuszczalna waga paczki, jaką można nadać w automacie to 25 kilogramów.

Gdy chcemy nadać przesyłkę w automacie DHL POP BOX, a nie mamy numeru nadania, to musimy skorzystać z dedykowanej do tego strony internetowej. Wskazujemy na niej adres odbiorcy oraz nadawcy, wymiar paczki oraz to, czy chcemy skorzystać z dodatkowych usług. Do ustalenia jest także to, czy paczka ma trafić do innego automatu paczkowego, punktu DHL POP czy kurierem pod wskazany adres odbiorcy.

Generalnie, automaty te realizują podobne zadania, jak wcześniejsze centra. Możesz w nich nadal nadać paczkę, z tą różnicą, że teraz wszystko działa w sposób zautomatyzowany. Zaletą jest to, że automaty przy DHL Parcel są często opróżniane, ponieważ codziennie przejeżdża koło nich spora ilość kurierów DHL. Odbiór przesyłki z automatu paczkowego DHL POP BOX zajmuje zaledwie moment!

Plusem, wynagradzającym małą ilość automatów DHL, mogą być automaty umieszczone w miastach, blisko punktów DHL Parcel. Przejeżdża obok nich tyle kurierów na dzień, że masz pewność, że paczka szybko zostanie nadana. No i plus za Technologia Nasdaq napędzają amerykańska start-upowa wspierana przez Goldman Sachs  to, że są blisko sortowni, co też przyśpiesza cały ten proces. To tylko pokazuje, jak słuszną drogę obrał kilka lat temu InPost, skupiając się na rozwijaniu sieci Paczkomatów, których obecnie mamy w Polsce około 18 tysięcy.

Łącznie we wszystkich lokalizacjach już wkrótce pojawi się kilkaset automatów, a docelowo  będzie ich kilka tysięcy. DHL POP BOX, w odróżnieniu od InPost, daje aż 4 dni na odbiór przesyłki z automatu paczkowego. Konkurencja stawia na szybki odbiór i mamy tylko 48 godzin na odebranie przesyłki z paczkomatu InPost. Jeśli chodzi o automaty Orlen Paczka, w standardzie mamy 3 dni. Istnieje jednak możliwość przedłużenia odbioru o 1 dzień za pomocą mobilnej aplikacji. Podsumowując, DHL POP BOX daje klientom najwięcej czasu na odbiór.

Wraz z rozwojem rynku e-commerce, wzrosło nie tylko zapotrzebowanie na opakowania e-commerce, ale także zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania logistyczne. W odpowiedzi na te potrzeby, w 2009 roku uruchomiono w Polsce pierwszy paczkomat. To mieszkańcy Krakowa mieli okazję przekonać się osobiście, co potrafi to innowacyjne rozwiązanie. Na stronie mogą występować linki afiliacyjne, za które SmartWeb Media Sp.

Są to inni operatorzy pocztowi, kurierzy oraz właściciele punktów nadawania i odbierania przesyłek. Aktualnie współpracujemy z Pocztą Polską SA oraz DHL Express sp. Kliknij w poniższy link i udziel zgody na komunikację marketingową dzięki, której otrzymasz informację o zmianach w cennikach, produktach i usługach DHL. Rzeczywistość jest taka, że rynek paczkomatów zmienia się z dnia na dzień.

Dobra wiadomość jest też taka, że do automatów paczkowych DHL POP BOX będzie można zamawiać przedmioty zamówione na AliExpress. To wynik nowej umowy podpisanej między tymi dwoma podmiotami, co oznacza Przegląd brokera CMC Markets jako wiodący dostawca ofert CFD też, że paczki będzie można odbierać w punktach DHL POP. Automatów paczkowych od DHL ma na początku pojawić się kilkaset w całej Polsce, ale finalnie ich liczba urośnie do kilku tysięcy.

Nie ma jednoznacznego zwycięzcy; oba rozwiązania mają swoje zalety i ograniczenia. W przypadku, gdy nie mamy wydrukowanej etykiety, warto też na kartonie napisać numer nadania wygenerowany przez system DHL. Zapisz się do naszego newslettera, który dostarcza wyjątkowe korzyści! Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i produktami oraz odbierz 10% rabatu na Twoje kolejne zamówienie! Pamiętaj, z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie. W automacie DHL nie zaleca się również wysyłania pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów oraz innych wartościowych przedmiotów.

Można ich szukać na mapie DHL, ale obecnie trudno zlokalizować jakikolwiek z nich. Automaty paczkowe DHL POP BOX to kolejne ułatwienie dla osób, które dużo zamawiają przez sieć, a tym samym kolejna konkurencja dla paczkomatów InPost. DHL ma jednak przewagę nad konkurencją tym, że w ich automatach paczkowych przesyłka Recenzje Forex MMCIS Group może czekać na odbiór nawet do 4 dni, co w przypadku InPost jest niemożliwe. Przynajmniej nie za darmo, a to już coś, co faktycznie może wpłynąć na zwiększenie popularności DHL POP BOX. Jeśli nie odbierzemy paczki osobiście, kolejnego dnia roboczego kurier będzie próbował po raz drugi doręczyć przesyłkę.